Wizytówka, w sensie użytkowym, to niezastąpione narzędzie reklamowe w ręku właściciela firmy. Wymiana wizytówek ułatwia pozyskanie nowych kontrahentów, klientów, czy odbiorców oferowanych usług. Profesjonalnie zaprojektowana, wykonana z najwyższą jakością wizytówka, idealnie odda charakter firmy i zagwarantuje udane kontakty biznesowe.

Czym jest wizytówka?

Wizytówka, w ujęciu poligraficznym, stanowi druk akcydensowy. Akcydens jest wyrobem jednoarkuszowym, czyli najczęściej zadrukowaniem jednej kartki. W przypadku wizytówki, ma on charakter użytkowy.
Wizytówka zazwyczaj jest prostokątnym, podręcznym elementem, który łatwo jest przechowywać i niesie w sobie najważniejsze informacje na temat osoby, dla której została sporządzona. Jej treść zależna jest od typu wizytówki.

Typy wizytówek

Kategoryzacja wizytówek opiera się o ich przeznaczenie. Najczęściej wyróżnianymi są wizytówki:

  • Osobiste – zawierają imię i nazwisko właściciela. Dopisywany bywa na nich tytuł naukowy, stopień wojskowy lub z nadania. Zamieszczane na nich są dane kontaktowe i adres.
  • Służbowe – nanoszone na nie jest logo firmy, imię i nazwisko oraz stanowisko właściciela. Na takich wizytówkach widnieją również informacje o możliwościach kontaktu, namiary internetowe, adres firmy oraz zakres jej działalności. Kompletna nazwa przedsiębiorstwa zamieszczona na takim nośniku ułatwia prawidłowe wystawianie faktur przez kontrahentów, a podany nr konta bankowego pozwala na przeprowadzanie transakcji. Z kolei, mapa dojazdu, czy ewentualne zdjęcie, sprzyjają szybkiemu odnalezieniu firmy.
  • Kombinowane – jak sama nazwa wskazuje, są one wynikiem mieszania części składowych wizytówek służbowych i osobistych.

Wymiary wizytówek

Wielkość wizytówek, wiąże się z ich praktycznym zastosowaniem, by była poręczna, nie przekracza ona 9 cm x 5,5 cm. Według tych granic produkowane są również wizytowniki.
Międzynarodowy i najbardziej popularny na świecie rozmiar wizytówek, określony w normie ISO 7810 ID-1, odpowiada wymiarowi karty kredytowej, a jest to 85,60 mm × 53,98 mm. W Polsce dominują formaty 90×50 mm i 85×55 mm.

Uszlachetnianie wizytówek

Wizytówki ze względu na ich częste wyjmowanie, przekładanie z ręki do ręki, zalewanie kawą ;), są obecnie uszlachetniane. Mogą posiadać one dodatkową folię, gwarantujące większą odporność na zabrudzenia oraz otarcia. Folia błysk potęguje intensywność kolorów. Folia matowa natomiast nadaje wizytówce efekt delikatnej i miękkiej w dotyku.

Wizytówka, w jakim typie i strukturze nie byłaby sporządzona, jest elementem nawiązywania znajomości, wyraża szacunek i uprzejmość. Wymiana wizytówkami może z powodzeniem stanowić pierwszy krok do partnerstwa biznesowego, dlatego nie powinno jej zabraknąć u osoby, która dba o swój wizerunek oraz rozpoznawalność marki.

Cennik Wydruku

Nakład Standardowe Folia Błysk/Mat Folia Mat + Lakier UV
250
100 zł
130 zł
220 zł
500
130 zł
180 zł
270 zł
1000
200 zł
280 zł
380 zł
2500
330 zł
460 zł
600 zł
  • Podana cena jest ceną brutto

  • Koszt projektu +60 zł

  • Format 90x50 mm lub 85x55 mm

  • Papier kreda mat 350 gram

  • Druk dwustronny w kolorach CMYK

  • Narożniki prostokątne

Przykładowe realizacje

ZAUFALI NAM

[gslogo id=1]