Plakat to typ wyrobu poligraficznego, który kwalifikowany jest jako akcydens. Jest tak, ponieważ plakaty to druki jednostronne o dużym rozmiarze, od formatu A3 w górę. Ich zadaniem jest informowanie odbiorcy o przeróżnych wydarzeniach.

Aby określić specyfikę plakatu, dokonuje się jego analizy, określa typologię związaną z przeznaczeniem oraz identyfikuje się formę graficzną komunikatu.

Za sprawą typologii, plakaty klasyfikowane są następująco:

  • plakaty polskiej szkoły plakatu – wyroby grupy polskich artystów-plakacistów,
  • plakaty awangardowe, porewolucyjne – ich zadaniem jest oddziaływanie na odbiorcę za pośrednictwem graficznej gry skojarzeń przy wykorzystaniu fotomontażu,
  • plakaty propagandowe – obwieszczają, że będzie miało miejsce jakieś wydarzenie, wykorzystują grafikę i tekst, by trafić do świadomości odbiorców, umieszczane w miejscach publicznych do tego przeznaczonych, np. w specjalnych witrynach,
  • plakaty teatralne – informujące o wystawianych sztukach,
  • plakaty filmowe – reklamujące nowe dzieła kinematografii,
  • plakaty muzyczne – najczęściej zapowiadają koncerty,
  • plakaty sportowe – zwierają informacje o wydarzeniach sportowych lub zachęcają do członkostwa w klubach,
  • plakaty księgarskie – będące reklamą w miejscach sprzedaży publikacji lub promujące spotkanie z autorem,
  • plakaty zewnętrzne – zaliczane do reklamy outdoorowej, mogą znajdować się np. na słupach informacyjnych,
  • plakaty reklamowe – typowe plakaty o treściach promujących działalność danej firmy, projektowane na zlecenie, zgodnie z wymogami klienta.

Te ostatnie są najczęstszymi, które mamy do wykonania w GRAFPOINCIE.

Według nas, plakaty to niezastąpione narzędzie reklamowe, jeśli chcą Państwo zwizualizować ofertę, dostępną dla Waszych klientów. Odpowiednio zaprojektowany plakat przyciąga uwagę i wzbudza zainteresowanie. U klienta pod wpływem takiej reklamy pojawia się myśl: „a czemu by nie spróbować?”.

Plakaty mogą pełnić również funkcję dekoracyjną, jako element wystroju wnętrz zarówno w domu, jak i w firmie. Plakaty drukujemy w wybranym przez Państwa formacie i z grafiką lub projektem, dostosowanymi do potrzeb. Efekt wspaniale pasuje do nowoczesnych biur, dodaje innowatorskiego designu wnętrzom. W domu natomiast, za pomocą odpowiednio dobranego plakatu, który może stać się np. wielkoformatową fotografią, można stworzyć ciepły, rodzinny nastrój. Polecamy plakaty dla dzieci, plakaty z zapierającymi dech widokami, plakaty motywacyjne, plakaty typograficzne, plakaty ofertowe i wiele innych.

Cennik wydruku

Przykładowe realizacje

ZAUFALI NAM