Rozmiary ulotek

Ulotka to typ druku, który ma na celu niesienie informacji promującej firmę, jej działania, produkty i usługi. Jej forma pozwala na szybkie dotarcie treści do odbiorcy. Ma ona niewielką objętość, bo obejmuje najczęściej kartkę formatu A5 lub A6 albo stanowi rozkładaną broszurę o wielkości DL. Wykonywana jest najczęściej na powlekanym papierze kredowym lub offsetowym o gramaturze 90g – 170g. Taka forma reklamy jest tańszą od plakatów i bilbordów.

Na ulotkach znaleźć się mogą przeróżne dane:

  • działalności przedsiębiorstwa, instytucji, organizacji politycznej, fundacji,
  • przebiegu planowanego wydarzenia kulturalnego (koncercie, występie, konferencji),
  • miejscach ciekawych pod względem turystycznym,
  • asortymencie, towarach, usługach, ofercie firmy (informacje katalogowe, prospekty handlowe),
  • nowo powstałych firmach, które dopiero co, wchodzą na rynek lokalny,
  • zmianach dotyczących znanych, działających od lat firm.

Najbardziej powszechnym sposobem kolportażu ulotek jest umieszczanie ich w miejscach do tego przeznaczonych lub za pozwoleniem właściciela lokalu (w sklepach, poczekalniach, zaprzyjaźnionych przedsiębiorstwach). Ulotki wrzucane są także do skrzynek pocztowych, rozdawane na ulicach lub dokładane do zakupionych towarów.

Z naszego doświadczenia, ulotki są najczęściej stosowaną formą przekazu reklamowego. Ich rozpropagowanie pozwala na dotarcie do znaczącej liczby potencjalnych klientów i to w relatywnie niskiej cenie. Ulotki idealnie nadają się jako forma reklamy nowo otwartej firmy, poinformowanie klientów o promocji, bądź wyprzedaży produktów.

W firmie GRAFPOINT wykonujemy ulotki o różnym formacie i gramaturze, składane i bigowane. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

Cennik wydruku

Format DL (210 x 99 mm)

Format A6 (148 x 105 mm)

Format A5 (210 x 148 mm)

Format A4 (297 x 210 mm)

Przykładowe realizacje

ZAUFALI NAM